Member Districts

dscn0956-300x225Districts must be a current member in order for the representative to be able to attend NJECC monthly meetings.

* next to the district name means it has renewed for 2018-2019

If you are interested in becoming a member, please download our Membership Brochure 2018-2019.

DISTRICT MEMBER
CONTACT PERSON
Allendale BOE *
Kristin Caputo
Bayonne BOE  Karee McAndrew
Benway School * Julie Morganti
Bergen County Technical Schools
Edmund Hayward
Bergenfield BOE  Rob Ragasa
Bloomfield * Thomas Atkinson
Bogota 
Boonton Township. BOE * Glen Johnson
Caldwell-West Caldwell BOE
Scott Klepesch
Carlstadt BOE  Janet Olsson
Celebrate the Children
Monica Osgood
Chester BOE *
Michael Dougherty
Clark BOE
Nicole Czarnecki
Clinton Glen Gardner BOE
Scott Reilly
Closter BOE
Joanne Iyo
Community High School * Holly Saper
Demarest BOE  Victoria Zimmerman
Denville BOE * Cindy Constanza
Dumont BOE * Claudia Vesley
East Hanover BOE  Kelly Hart
East Orange  Paulette Salomon
Eastern Christian School  Ruth Rudd
Elisabeth Morrow School  Sarah Rolle
Essex Fells BOE * Jackie Castellano
Far Hills Country Day School  Cathy Varga
Flemington Raritan Regional *
Ralph Losanno
Florham Park *
Jim Stiles
Fort Lee BOE  Jason Ruggiero
Franklin Lakes BOE * Bridget Pastenkos
Glen Ridge BOE
Winnie Boswell
Glen Rock BOE
Rich Santos
Golda Och Academy  Michael Newman
Green Township
Karen Bessin
Hackensack BOE
Adrian Cepero
Hanover Township Schools
Michele Pratola
Haworth BOE  Joseph Cordero
Hawthorne BOE * Joseph Brislin
Hillsdale BOE * Michael Ulshoefer
Ho-Ho-Kus BOE  Karen Schoenfelder
Holmstead School  Liza Bonino
Howell Twp BOE
Claire Engle
Irvington BOE  Henry A. Dixon
Jefferson BOE *
Kelly Villa
Kean University *  
Leonia BOE  Michele Simon
Lincoln Park BOE  Peter Foley
Little Falls BOE  Monica Heaney
Livingston BOE  Mitchell Wasserman
Mahwah BOE
Christine Zimmermann
Mendham Borough BOE *
Mary Joy Falcone
Metuchen BOE  Chris Thumann
Middlesex BOE  Michelle Logue
Millburn BOE * Evan Abramson
Monmouth Regional High School  Theodore Ragavas
Montclair BOE
Lisa Rubin
Montclair Kimberley Academy
William Stites
Montclair State University * Megan Nacy
Montgomery Township School District * Fiona Borland
Moonachie BOE  Joshua Frisch
Morris School District
Erica Hartman
Mount Olive BOE *
James Neglia
New Brunswick BOE * Melissa Morris-Inoa
New Jersey City University * Laura Zieger
New Milford BOE
Ron Watson
New Providence BOE * Sandra Andersen
Newark BOE  Timothy Nellegar
Newton BOE *
Mary Decker
NJDOE
North Bergen BOE
Daniel Diaz
North Caldwell BOE  Jeanne Jeffrey
North Jersey Elks Developmental Disabilities
Dr. William Weiss
Northern Valley Regional  David Janosz
Norwood BOE
Jason Simodejka
Nutley BOE  Chris Osieja
Oakland BOE
Kristin Carr
Orange BOE
Linda Epps
Paramus BOE  Kathleen McCann
Park Ridge BOE  Cathy Timpone
Parsippany Troy Hills BOE  Diane Schiller
Pascack Valley Regional  Paul Zeller
Passaic City BOE  Joanna Antoniou
Passaic County Technical School  Robert Rubino
Passaic Valley Regional High School * Anthony Meluso
Paterson Schools
Dennis Vroegindewey
Pequannock
Peter Cook
Pompton Lakes BOE
Dana Aagaard
Pope John XXIII
Brian Vohden
Ramapo Indian Hills BOE
Daniel Sutherland
Ramsey
Ryan Kenny
Ridgewood BOE * Serhiy Morhun
River Dell BOE
Marianthe Williams
River Edge BOE
Sharon Cardia
River Vale BOE  * Tom O’Gara
Riverdale BOE  Diane Tomkins
Rockaway Township BOE *
Vanessa Waxman
Roseland BOE
Jennifer Mulvaney
Roselle BOE
 
Roxbury Township BOE * Teresa Rehman
Rutherford BOE * Barbara O’Donnell
Sandyston-Wallpack Consolidated  Jeanne Apryasz
Sayreville BOE * Eric Glock-Molloy
School District of Chathams
John Abdelmalak
Scotch Plains Fanwood BOE
Dr. Joan Mast
Seton Hall Prep School
David Snyder
Somerset Hills BOE
Grant Kolmer
South Amboy BOE
Michael Elson
Sparta BOE *
Patrick Chodkiewicz
Spectrum 360 *
Randall Palmer
Springfield BOE
Bev Subocz
Summit BOE *
Doug Orr
Sussex Wantage BOE  Patrick Higgins
Teaneck School District
Mohammed Saleh
Tenafly BOE
Melissa Lennett
The Calais School  Diane Manno
Union Township
Sandra Paul
Union County Vocational-Tech Schools
John Downey
Upper Saddle River BOE *
Daniel Cazes
Vernon BOE  Matt Shea
Verona BOE * Eltion Ballaj
Wallkill Valley BOE
Christopher Stefanski
Warren Township BOE
Lance Riegler
Watchung BOE
Patricia Keane
Weehaken  Vicki Guo
West Milford BOE
Laura Oakes
West Morris Regional *
Sean Beavers
West Orange
Fil Santiago
Westfield BOE  Jeanine Gottko
Westwood Regional
Mike Rightmire
Woodcliff Lake BOE * Joanne Sgroi
Wyckoff BOE *
Grace White
Yavneh Academy
Chani Lichtiger
error: Content is protected !!